صفحه اصلی / خبر ها

نمک دریا استاندارد نیست

نمک خوراکی یددار مشمول مقررات استاندارد اجباری بوده و تولید و فروش آن بدون داشتن پروانه کاربرد علامت استاندارد ممنوع است.
به گزارش روابط عمومی سازمان ملی استاندارد ایران، نمک های تصفیه شده که در کارخانجات مجاز تولید و بسته بندی می شود از سوی سازمان ملی استاندارد تحت نظام پایش و کنترل کیفیت قرار گرفته و فاقد فلزات سنگین و سایر آلاینده ها و ناخالصی می باشند لذا این ادعا که نمک تصفیه نشده در درمان سرطان، فشارخون، بیماری های قلب و عروق موثر است صحت ندارد.
نمک طبیعی و دریا، نمک های تصفیه نشده ای است که دارای ناخالصی های مختلف مانند سرب، آرسنیک، کادمیوم، جیوه، مس و سیلیس بوده و صدمات جبران ناپذیر آن ها برای بدن به اثبات رسیده است.
متاسفانه، تبلیغات بی اساس و غیرعلمی علیه مصرف نمک ید دار و تشویق به مصرف نمک دریا، باعث به خطر افتادن سلامتی مردم شده بطوریکه با انتشار فیلم های کوتاه در شبکه های مجازی از تغییر رنگ نمک های یددار هنگام اضافه کردن به مواد غذایی، ادعای مضر بودن نمک های یددار را داشته در صورتی که اضافه نمودن نمک دریا تغییری در رنگ نمک در غذا ایجاد نمی کند؛ لذا ترکیب ید موجود در نمک خوراکی یددار در ترکیب با نشاسته غذا به رنگ آبی –بنفش تغییر رنگ داده و هر چه محیط اسیدی تر باشد این واکنش سریعتر صورت گرفته و این واکنش صرفا به دلیل وجود عنصر ید در این گونه نمک ها بوده و نشان دهنده مضر بودن و ناسالم بودن نمک نمی باشد.
روابط عمومی سازمان ملی استاندارد ایران از عموم هموطنان تقاضا دارد، از خرید و استفاده از نمک های فاقد علامت استاندارد(نمک دریا) جدا خودداری نموده و بدون توجه به شایعه‌ها و باورهای غلط و ادعاهای افراد سودجو، نباید نمک غیربهداشتی و فله را جایگزین نمک یددار تصفیه شده کنند.


منبع خبری: سازمان ملی استاندارد