صفحه اصلی / خبر ها

حمایت از ایران در مجامع بین‌المللی

مارکوس لایتنر سفیر سوئیس امروز در نشست هم‌اندیشی سازمان ملی استاندارد ایران در تهران گفت: ایزو یکی از مهم‌ترین تدوین‌کنندگان استانداردهای جهانی است و  162 کشور جهان از جمله ایران عضو ایزو هستند.

وی افزود: در طول ۷۰ سال اخیر سازمان ایزو بیش از ۲۲ هزار استاندارد بین‌المللی ایجاد کرده که اقدام بی‌نظیری محسوب می‌شود و یکی از معروف‌ترین آنها ایزو ۹۰۰۱ (مدیریت کیفیت) است که بسیاری از شرکت‌های مهم در ایران از استاندارد آن استفاده می‌کنند.

سفیر سوئیس در ایران با بیان اینکه سوئیس خانه شرکت‌های مهمی در حوزه نظارت است، اظهار داشت: ما از مقامات دولتی ایران برای استفاده از ایزو ۹۰۰۱ و همچنین به‌کارگیری استانداردهای بین‌المللی در محصولات داخلی و محصولات بین‌المللی استفاده می‌کنیم.

وی اظهار داشت: استانداردها برای تجارت بین‌المللی و سلامت عمومی، بهره‌وری انرژی، حمایت از مصرف‌کنندگان بسیار حائز اهمیت است و اعضای سازمان ازجمله ایران به استانداردهای تدوین‌شده اهمیت می‌دهند.

بر اساس این گزارش نشست هم‌اندیشی سازمان ملی استاندارد ایران امروز ۱۰ مهر در برج میلاد با حضور سرجیو موجیکا دبیرکل ایزو و سفیر سوئیس در ایران برگزار شد.


منبع خبری: سامانه اطلاع رسانی استاندارد ایران