صفحه اصلی / خبر ها

پیروزبخت در ساختمان جدید استاندارد تهران: نیازمند تجهیز آزمایشگاه های تخصصی در کشور هستیم

رییس سازمان ملی استاندارد ایران در مراسم افتتاح ساختمان اداره کل استاندارد استان تهران که با حضور استاندار تهران برگزار شد از مساعدت همه استانداران و اعتقاد و اعتمادشان به استاندارد قدردانی کرد.
نیره پیروزبخت در این مراسم با بیان اینکه اعتبارات سازمان نسبت به گذشته سیر نزولی داشته گفت: در سال ۱۳۹۲ تعداد ۱۴ پروژه ساختمانی به صورت نیمه تمام یا در ابتدای کار بود و ۴ پروژه ساختمانی دیگر به آن اضافه شد، که با حمایت استانداران و تلاش همه همکاران ۱۴ پروژه نهایی و افتتاح شد و ۴ پروژه در حال نهایی شدن است.
وی با تاکید بر آنکه به دنبال گسترش فضای فیزیکی نیستیم اظهار داشت: لازم است با حمایت استانداران و تخصص اعتبارات، آزمایشگاه های ادارات تجهیز شود تا بتوانیم وظایف محوله خود را به ویژه در زمینه نانو تکنولوژی، اصالت سنجی ، حلال و دیگر فعالیت ها به خوبی انجام دهیم .
وی با اشاره به قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، افزود: استاندارد و نظارت بر حسن اجرای آن برای افزایش سطح کیفی جامعه ضروری است که امیدوارم بتوانیم قدم های مثبتی در این زمینه برای کشور برداریم.
محسنی بندپی، استاندار تهران در این مراسم از رییس سازمان ملی استاندارد ایران برای حمایت از استاندارد استان تهران قدردانی کرد.
وی ارتقای ساختمان استاندارد را ضروری دانست و آنرا برای حفظ شان و جایگاه استاندارد که بخشی از وظیفه اش، نظارت بر ساخت و ساز استاندارد است بسیار مهم برشمرد.
 استاندار تهران به تناسب حجم ماموریتها و اعتبارات در استان تهران با توجه به رشد جمعیت این استان گفت:
مسئولان کلان باید به استان تهران نگاه ویژه ای داشته باشند که البته مسئولان دولت تدبیر و امید نگاه مثبتی به این موضوع دارند.
وی ضمن قدردانی از نگاه ملی رییس سازمان ملی استاندارد ایران به اداره کل استاندارد استان تهران از افزایش اعتبارات هزینه ای در سال ۹۹ خبر داد.
محمود رضا طاهری، مدیرکل استاندارد استان تهران، نیز ضمن تقدیر از توجه مسئولان گفت:  سال ۹۰ این پروژه کلید خورد که با تخصیص اعتبارات عمرانی، 
ساخت ساختمانی در شان استاندارد و مراجعان به ثمر رسید.
وی با بیان اینکه حداقل ۱۰ تا ۱۲ درصد و حداکثر ۶۶ درصد فعالیت های استاندارد در استان تهران انجام میشود خواستار افزایش سطح اعتبارات و نیروی انسانی این اداره کل شد.
وی از تلاش همه همکاران در اجرای این پروژه قدردانی کرد.
در پایان با حضور مسئولان حاضر در مراسم از کسانیکه در اجرای این طرح تلاش کردند قدردانی به عمل آمد.


منبع خبری: سامانه اطلاع رسانی استاندارد ایران