صفحه اصلی / خبر ها

اعطای تندیس به دو واحد برتر کیفی در مراسم روز ملی کیفیت

همایش روز ملی کیفیت در مرکز همایش‌های دانشگاه شهید بهشتی برگزار و در این مراسم از نفرات برتر شانزدهمین جایزه ملی کیفیت هم قدردانی شد.

فرزین انتصاریان، رییس انجمن مدیریت کیفیت ایران، در این مراسم گفت: جایزه ملی کیفیت بر اساس مصوبه شورای عالی استاندارد به سازمان‌های دولتی، خصوصی و تعاونی اعم از خدماتی و تولیدی اهدا می‌شود.

به گفته وی در طول ۱۵ دوره این جایزه هیچ یک از نفرات شایسته اهدای تندیس شناخته نشده بودند، اما امروز قرار است به دو شرکت تندیس جایزه ملی کیفیت اهدا شود و به نفرات یا سازمان‌ها و شرکت‌های دیگر گواهی کیفیت بهتر داده شود.

وی اظهار داشت: فولاد مبارکه اصفهان و مجتمع صنایع لاستیک یزد حائز دریافت تندیس جایزه ملی کیفیت ایران هستند.

انتصاریان اضافه کرد: در ارزیابی شانزدهمین دوره جایزه ملی کیفیت ایران در بخش آموزش و پرورش 33 مدرسه انتخاب و گواهینامه اهتمام به کیفیت به آنها اعطا شد.

 

  • لزوم ارتقای کیفیت خدمات در بیمارستان ها

دبیر کارگروه ارزیابی جایزه ملی کیفیت گفت: ارزیابی های انجمن مدیریت کیفیت ایران نشان می دهد که کیفیت خدمات در دانشگاه ها بسیار پایین است و باید خدمات در بیمارستان ها ارتقا یابد.

دبیر برگزاری اختتامیه شانزدهمین دوره جایزه ملی کیفیت ایران با اشاره به اینکه دوره های آموزشی تخصصی از خود ارزیابی، خوداظهاری و ...در انجمن ملی کیفیت برگزار می شود، گفت: هر ساله تعدادی ارزیابی به انجمن کیفیت اضافه می شوند که امسال نیز 30 نفر به همکاران ارزیابی اضافه شد.

فرشید شکرخدایی با بیان اینکه 37 هزار مدرسه در جایزه ملی کیفیت ارزیابی شده اند، افزود: اگر مدل کیفیت در دانشگاه ها کشور اجرا شود و اگر به جایزه ملی کیفیت بپیوندند در آینده دانشگاه های در کلاس جهانی خواهیم داشت.

او با تاکید بر اینکه سطح خدمات در بیمارستان ها بسیار پایین است، تصریح کرد: ارزیابی های انجمن مدیریت کیفیت ایران نشان می دهد که کیفیت خدمات در دانشگاه ها بسیار پایین است و باید خدمات در بیمارستان ها ارتقا یابد.

 

 


منبع خبری: سامانه اطلاع رسانی استاندارد ایران