صفحه اصلی / خبر ها

مراسم روز جهانی استاندارد ایران در سایت اسمیک منتشر شد

احسان اووت، دبیرکل موسسه استاندارد واندازه شناسی کشورهای اسلامی ( اسمیک) پس از سفر به ایران و  بازگشت به ترکیه، گزارشی از برگزاری مراسم روز جهانی استاندارد در تهران و میزبانی سازمان ملی استاندارد ایران و همچنین تلاش  این سازمان برای افزایش آگاهی درباره استانداردها را در سایت اسمیک به نشانی www.smiic.org  منتشر کرد.

وی در این گزارش، به بیان بخش هایی از سخنرانی خود در مراسم روز جهانی استاندارد با حضور معاون اول رییس جمهور پرداخت.

دبیرکل اسمیک سخنان خود را با تشکر از سازمان های بین المللی، منطقه ای و ملی استاندارد به دلیل تلاشهای فراوان در زمینه استانداردسازی ادامه داد و بر تعهد اسمیک برای ارتقاء آگاهی در مورد استانداردها برای تقویت نوآوری و ایجاد فرصتهای اقتصادی آینده، تاکید کرد.

احسان اووت در این گزارش اظهار داشته که مراسم روز جهانی استاندارد در ایران یک رویداد مثمر ثمر برای تجلیل از تلاشهای مشترک انجام شده در زمینه استاندارد سازی و ادای احترام به همه افراد دخیل در فرایند تدوین استانداردها بود.

دبیرکل اسمیک در انتهای مطلب منتشر شده خود اعلام داشته در جریان این سفر با رئیس و اعضای کمیته حلال سازمان ملی استاندارد ایران ملاقات داشته و همچنین با رئیس و سایر مدیران ارشد سازمان ملی استاندارد ایران دیدار و اهداف و فعالیت های سازمان متبوع خود را تشریح کرد.


منبع خبری: سامانه اطلاع رسانی استاندارد ایران